Kaip teisingai pasirinkti vaisius ir uogas

Mangus reikia valgyti tada, kai jie prinokę, kai iš jų tiesiog teka sultys. Šio vaisiaus skonis saldus, šiek tiek rūgštokas, o aromatas intensyvus. Vienintelis mango trūkumas yra tas, kad jį sunku nulupti. Reikės paplušėti su peiliu, taip pat turėti lėkštę ir servetėlių, kad aplink neliktų sulčių dėmių. Prinokęs mangas yra tvirtas, ne per minkštas. Jei odelė susiraukšlėjusi, reiškia, kad vaisius pernokęs arba viduje pradėjo pūti. Jis turi būti lygus, vienodos ryškios spalvos, be dėmių. Nėra baisu, jei ant jo yra mažų tamsių taškelių. Tai rodo, kad vaisius prinokęs.

Bet kokios spalvos - raudonos, geltonos, violetinės - slyvos neturėtų būti per minkštos. Lengvai paspaudus uogą, ji turi atšokti. Nepirkite sudžiūvusių ar sutrūkinėjusių uogų. Tačiau venkite ir kietų uogų. Jos nesunoksta, net jei kelias dienas paliekate jas tamsioje vietoje. Visos uogos turi būti saldaus, būdingo slyvų skonio. Kaip ir vynuogės, pilkšvas slyvų apvalkalas apsaugo uogas.

Arbūzų minkštimas turi būti saldus ir traškus, tvirtas ir ne per daug vandeningas. Sunokęs arbūzas, jį stuksenant, skleidžia duslų garsą, o išspaudus - spragsi. Apžiūrėkite arbūzo žievę. Ji turėtų būti blizganti, be įpjovimų ir įtrūkimų, su aiškiai apibrėžtomis juostelėmis. Šone gali būti nedidelė geltona dėmelė. Tai vieta, kurioje arbūzas augdamas lietėsi su žeme.
Rinkitės tamsiai raudonos spalvos uogas. Jos bus prinokusios geriausiai. Uogos turi būti tvirtos ir blizgančios. Stiebai turėtų būti žali ir lankstūs. Jei jie sudžiūvę ir patamsėję, vadinasi, uogos parduotuvėje prabuvo ilgai. Pažiūrėkite į kotelio prisitvirtinimo vietą. Jei odelė susiraukšlėjusi, uogos ilgai buvo laikomos kambario temperatūroje. Jos vis dar gali būti saldžios, bet jau nebešviežios.